Fritöz

Sıralama seçin
Görünüm :

Kızartma, sofralara tat katan yemek pişirme yöntemlerinden birisidir. Sevilerek tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen, mutfağın büyük oranda kirlenmesine neden olur. Ocağın ve çevresinin yağ sıçramalarından dolayı lekelenmesi, kızartma sonucu gerçekleşir. Arçelik tarafından sizler için özenle tasarlanmış fritöz modelleri, bu sorunun önüne geçer. Sayfamızda yer alan ürünler ile hiçbir yerin kirlenmesine gerek kalmadan tüm kızartma süreci tamamlanabilir. Kızartılacak yiyecekler, bu makine içerisindeki özel haznelere yerleştirilir. Makinelerin kapağı kapatıldığı anda, yağ sıçrama riski ortadan kaldırır. Kızartma işlemi, makinen kapağı kapalı iken gerçekleştirilir. Böylelikle tüm kızartma işlemleri pratik ve temiz bir şekilde tamamlanabilir.

Arçelik Fritöz Modelleri

Fritöz modellerinin oldukça basit bir çalışma mekanizması bulunur. Hazne içerisine kızartılması istenilen yiyecekler yerleştirildikten sonra, zaman ayarlaması yapılır. Zamanlayıcı özelliği, tüm kızartma süreci boyunca makinenin başında bekleme derdini ortadan kaldırır. İstediğiniz süre boyunca kızartma devam eder ve ayarlanan zaman bittiğinde otomatik olarak kapanır. Makinenin başında beklemeniz gerekmediğinden kızartma süreci boyunca mutfak içerisinde başka işlerinizi halledebilirsiniz. Otomatik kapanma anında kızartmanın durması, olası kazaların önüne geçer. Ayrıca yiyeceklerin ideal sürede pişmesi, tatlarını arttırır. Yiyeceklerin fazla pişim yanması veya az pişip çiğ kalması gibi sorunlar bu şekilde engellenmiş olur.

Fritöz modelleri, kızartma süreci boyunca etrafa yap sıçramasını engellediği gibi, kullanım sonrasında da pratik bir temizlik sürecine sahiptir. Kolayca çıkartılabilen parçaları bulunur. Çıkartılan parçalar pratik bir şekilde temizlendikten sonra bir araya getirilmeleri de oldukça kolaydır. Bu makinelerin temizlenerek tekrar kullanıma hazır hale getirilmesi kısa dakikalar içerisinde gerçekleştirilir.

Geniş kızartma haznesine rağmen dış tasarımları oldukça az yer kaplayacak özelliktedir. Mutfak içerisinde istediğiniz yere koyarak, kullanmadığınız anlarda saklanması gerçekleştirilebilir. Az yer kaplaması saklama sürecini daha kolay kılar.

Fritöz Fiyatları

Kızartma haznesi, istenilen miktarın tek seferde ve kolayca kızartılması için oldukça geniştir. Sayfamızdaki fritöz kategorisinde, iki buçuk litre kızartma haznesine sahip ürünlere ulaşabilirsiniz. Süre ayarının yanı sıra, sıcaklık ayarı da pratik bir şekilde yapılabilir. Çalışması başlatılmadan önce kontrol paneli üzerinden bu ayarları yapılabilir. Sürenin yanı sıra sıcaklığın da yiyecekleri için ideal olacak şekilde ayarlanması, en nefis yemeklerin elde edilmesini sağlar. Birçok özelliği ile konforlu ve zevkli bir kullanım süreci sunan fritöz modellerine indirimli fiyat aralıkları ile sahip olabilirsiniz. Uygun fiyat aralıklarına sahip bu kızartma makineleri hakkındaki detaylara, sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Makinenin üst kapağı, kızartma süreci boyunca kapalı kalması ile etrafa yağ sıçramasını engelleyen ayrıntısıdır. Kızartılan yiyeceklerin pişme durumunu kontrol etmeniz için üst kapağı açmanıza gerek yoktur. Kızartma makinelerinde yer alan gözlem camı ile yiyeceklerin durumunu takip edebilirsiniz. Kızaran yağın sıçraması riskini almadan bu kontrolü gerçekleştirebilirsiniz. Hem etrafın kirlenmesini bu şekilde engelleyebilir hem de kızarmış yağın cildinizle temas etmesi gibi bir riski ortadan kaldırabilirsiniz.

Kategorimizde sunulan kızartma makinelerinin yüksek performans göstermesini sağlayan birçok özelliği bulunur. Bu özelliklerinden bir diğeri, kızartılacak yiyeceklerin yerleştirildiği haznenin, paslanmaz bir sele olmasıdır. Üretim sürecinde tercih edilen kaliteli materyaller ile bu hazne, uzun süreli bir kullanım sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.